Czym jest wirtualne biuro?

17.12.2018

Jednym ze sposobów na oszczędności na początku działalności jest zdecydowanie się na wynajem wirtualnego biura. Pozwala to na zmniejszenie kosztów, gdyż nie musimy utrzymywać wtedy osobnego pomieszczenia.

Czy warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Żeby wejść w jego posiadanie, należy zakupić abonament u specjalnej firmy, która oferuje opcję wynajmu lokalu pod wirtualnym adresem. Jest to idealne rozwiązanie dla freelancera, lub osób wykonujących firmę zdalną. Co prawda firmę można zarejestrować w mieszkaniu, ale nie zawsze jest to niestety opłacalne, a dodatkowo jest to również nie do końca poprawne ze względów wizerunkowych.

Podstawową usługą, którą oferuje wirtualne biuro jest adres do rejestracji firmy i umieszczenia w materiałach reklamowych. Przy okazji mamy również dostęp do skrzynki pocztowej, umieszczonej pod adresem wynajętej placówki. Pracownicy firmy odbierają nasze przesyłki i informują nas za pomocą e-maila, o nowych listach. Możemy także pozwolić im na skanowanie naszej korespondencji i wysyłania do nas skanów za pomocą poczty elektronicznej. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, gdyż nie musimy osobiście zgłaszać się po nasze listy.

Lokalizacja biura jest istotna

Niezwykle istotna jest także lokalizacja. Miejsce w centrum miasta, dobrze skomunikowane, w nowoczesnym budynku, robi ogromne wrażenie na potencjalnych klientach. Lokacja, w której zarejestrujemy naszą firmę decyduje również o tym, pod jaki Urząd Skarbowy podlegamy.

Najciekawszą opcją w naszym wirtualnym biurze jest to, że możemy wynająć w budynku dodatkową przestrzeń biurową, a nawet salę konferencyjną, w której będziemy mogli prowadzić negocjacje biznesowe. Dużo lepiej przecież rozmawiać z klientem w miejscu, które pasuje do tego klimatem, a nie pomiędzy kuchennymi sprzętami.

Poznań, ul. Strzelecka
Znajdziesz nas na Facebooku
Znajdziesz nas na Facebooku
REALIZACJA NICEIT