Jak zacząć prowadzenie własnej działalności?

10.02.2022

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Firmę zakładamy przez internet, lub w naszym urzędzie gminy, albo miasta. Wystarczy wybrać właściwy dla nas rodzaj działalności oraz formę opodatkowania. Następnie trzeba pamiętać jeszcze o formalnościach w Urzędzie Skarbowym oraz w ZUS.

Przychody to podstawa

Gdy już załatwimy wszystkie formalne aspekty, pozostaje nam tylko rozpocząć prowadzenie firmy. Załóżmy, że mamy już opracowany biznes plan i wiemy, jak zdobyć pierwszych klientów. To niezwykle ważne, żeby już na samym starcie mieć w firmie przychody, które umożliwią opłacenie wszystkich kosztów. Początki nigdy nie są łatwe, bo oprócz płacenia podatków musimy jeszcze kupić niezbędne w naszym biurze wyposażenie.

Co przyda się w biurze?

Dobrze jest od razu wyposażyć się w urządzenia typu Multioffice, które będą nam niezbędne przy prowadzeniu działalności. Drukarka jest potrzebna od zaraz, ponieważ praktycznie już od samego początku prowadzenia biznesu trzeba drukować mnóstwo dokumentów. Są to nie tylko faktury, ale także różnego rodzaju umowy z kontrahentami.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest drukarka wielofunkcyjna, dzięki której można nie tylko drukować, ale też skanować dokumenty. Zakup drukarki połączonej ze skanerem pozwoli nam zaoszczędzić więcej miejsca na biurku. To powinno być przestronne, bo podczas prowadzenia firmy musimy mieć przy sobie mnóstwo akcesoriów. Dobrze więc, by były one w zasięgu ręki.

Będziemy potrzebować też dobrego komputera, ponieważ dzisiaj dostęp do firmowej poczty jest wręcz nieodzownym elementem biznesu. Jego zakup również nam się opłaci, ponieważ taki koszt bez problemu odliczymy od przychodów i co za tym idzie - zapłacimy mniejszy podatek. Komputery stacjonarne powoli wychodzą już z mody, ale nadal są przydatne w firmach działających w jednym miejscu. Gdy jednak rodzaj naszego biznesu wymaga większej mobilności i częstego przemieszczania się, lepiej wybierzmy laptopa o bardzo dobrych parametrach

Poznań,
ul. Strzelecka 29a/39
Znajdziesz nas na Facebooku
Znajdziesz nas na Facebooku
REALIZACJA NICEIT