Jak zacząć prowadzić działalność gospodarczą?

06.12.2020

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce wymaga wykonania kilku czynności. W pierwszej kolejności należy podjąć decyzję o wyborze formy prawnej przedsiębiorstwa. Najszybsze i najłatwiejsze jest założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Można również zdecydować się na założenie spółki cywilnej lub spółki prawa handlowego. Drugim krokiem jest wybór formy opodatkowania firmy. W tym wypadku wybór uzależniony jest głównie od rodzaju działalności, która będzie prowadzona, a także jej wielkości. Najprostszą formą opodatkowania, z której korzystają głównie małe firmy, jest karta podatkowa. Przedsiębiorcy mogą również zdecydować się na rozliczanie się z fiskusem na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego, podatku liniowego lub na zasadach ogólnych. Trzecim krokiem jest określenie rodzaju działalności, która będzie prowadzona i sklasyfikowanie jest za pomocą kodów PKD. Po dopełnieniu powyższych formalności należy wypełnić wniosek CEIDG-1 i zarejestrować firmę. Ostatnią czynnością, jaką należy wykonać, jest założenie rachunku bankowego oraz wyrobienie pieczątki.

Trudne początki

Większość osób rozpoczynających działalność gospodarczą nie dysponuje ogromnym budżetem na rozkręcenie biznesu. Żeby przetrwać pierwszy okres, w którym firma nie generuje jeszcze dochodów, trzeba zadbać o maksymalne ograniczenie kosztów. Jednym ze sposobów na ich obniżenie jest założenie tzw. wirtualnego biura. Na czym polega ta usługa? Otóż wirtualne biuro to w najprostszej formie adres potrzebny do zarejestrowania firmy. Jest to znakomite rozwiązanie m.in. dla freelancerów, którzy nie potrzebują stałego miejsca pracy, a nie mogą lub nie chcą rejestrować firmy w mieszkaniu lub domu. Przedsiębiorca korzystający z wirtualnego biura może liczyć przede wszystkim na adres firmy w prestiżowej lokalizacji. 

Dzięki takiemu adresowi jego firma będzie w oczach klienta sprawiać wrażenie bogatej i renomowanej, nawet jeśli dopiero rozpoczęła swoją działalność. W zakres usług świadczonych przez wirtualne biura wchodzi zwykle przekazywanie korespondencji pod wskazany adres, a nawet udostępnianie rzeczywistego biura na czas spotkań służbowych. Korzystanie z wirtualnego biura to tani i prosty sposób na szybkie zwiększenie reputacji własnej firmy i pozyskiwanie bogatych klientów.

Poznań, ul. Strzelecka
Znajdziesz nas na Facebooku
Znajdziesz nas na Facebooku
REALIZACJA NICEIT